Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Delegacja studyjna z Jordanii

2012-10-22

19 października 2012 gościła w Elblągu trzyosobowa delegacja z Jordanii. Celem wizyty było zapoznanie się ze zintegrowanym środowiskiem prowadzenia baz danych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, systemem informacji przestrzennej ESIP oraz z działaniami innowacyjnymi w obszarze informacji przestrzennej na terenie Elbląga.

Gości przywitał Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga wraz z Adamem Witkiem Wiceprezydentem Elbląga i Sławomirem Skorupą Geodetą Miejskim, którzy przedstawili m.in. system ewidencji gruntów i budynków w Elblągu oraz praktyczne zastosowanie danych zgromadzonych na portalu mapowym Elbląga. Goście mogli także przyjrzeć się pracy miejskich urzędników i zobaczyć jak stosują dane zgromadzone w systemie informacji przestrzennej ESIP.

Druga część wizyty delegacji miała miejsce w firmie OPEGIEKA, którą przyjął Florian Romanowski Prezes OPEGIEKA. Podczas spotkania firma zaprezentowała swoją ofertę koncentrując uwagę gości przede wszystkim na nowoczesnej Data Center, jej usługach oraz aspektach bezpieczeństwa przechowywania danych. Na koniec delegacja z Jordanii zobaczyła bezzałogowy statek latający (UAV) w akcji, który uwiecznił wizytę na zdjęciach.

2012