Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Nowe możliwości inwestycyjne na Warmii i Mazurach

2013-06-12

12 czerwca w siedzibie Business Center Club w Warszawie odbyła się Konferencja inaugurująca realizację projektu „Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2013+”. Celem działań, zaplanowanych przez samorząd województwa, jest zwiększenie zainteresowania ofertą inwestycyjną regionu Warmii i Mazur. W ramach projektu będą organizowane: misje krajowe i zagraniczne, konferencje tematyczne, Festiwale Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur, akcje medialno-reklamowe, działania informacyjne i promocyjne oraz publikacje wydawnictw tematycznych. Działania zakończą się w połowie 2015 roku.

W programie konferencji w Warszawie znalazła się prezentacja regionu, przygotowana na podstawie oceny atrakcyjności inwestycyjnej przez ekspertów z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polskiej Akademii Nauk. Florian Romanowski Prezes OPEGIEKA wygłosił prezentację nt. Roli centrów badawczo-rozwojowych w kreowaniu nowoczesnej gospodarki na terenie Warmii i Mazur. Omówił na przykładzie firmy jak efektywnie pozyskiwać środki unijne na innowacyjne projekty oraz jak ważną rolę w przedsiębiorstwie spełniają działania B+R. Podczas dyskusji w ramach paneli eksperckich, dotyczących potencjału gospodarczego Warmii i Mazur na tle innych województw, eko-innowacyjności oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, spotkali się przedstawiciele świata nauki oraz firm, w tym OPEGIEKA, od lat działających w regionie.

O gospodarczym rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego świadczą obecnie realizowane przedsięwzięcia: inwestycje drogowe (obecnie w regionie przebudowywanych jest ponad 350 km dróg, w tym ekspresowa ,,siódemka” z Warszawy do Gdańska i krajowa ,,szesnastka”, stanowiąca drogowy kręgosłup regionu), nowe parki technologiczne, powstające nowoczesne powierzchnie biurowe, które mogą być motorem dla branży BPO czy realizowany obecnie projekt, związany z dostępem do szerokopasmowego internetu na Warmii i Mazurach.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas jest przekonany, że Warmia i Mazury mogą być szczególnie atrakcyjne dla branż związanych z nowoczesnymi technologiami oraz usługami dla biznesu. - Cieszę się także, że jesteśmy doceniani pod względem społecznego zaangażowania biznesu, ponieważ stanowi on istotny element budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw, a to przecież ludzie decydują o wartości przedsiębiorstwa – powiedział marszałek Protas.

Konferencja została objęta patronatami medialnymi: Wyborcza.biz, Creative Communication Cluster, ThinkTank.

2013