Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Spotkanie z dziennikarzami z Austrii i Niemiec

2013-11-05

Na dzisiejsze (05.11.2013) spotkanie z dziennikarzami gospodarczymi i przedsiębiorcami z Austrii i Niemiec w Elbląskim Parku Technologicznym zaproszono najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa z regionu w celu omówienia możliwości współpracy oraz potencjału gospodarczego i inwestycyjnego Warmii i Mazur.

Wśród zaproszonych przedsiębiorstw znalazła się OPEGIEKA – pierwsza firma ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego w Elblągu oraz jedna z najbardziej innowacyjnych firm w regionie, nagradzana wielokrotnie za swoją działalność. Firmę zaprezentował Prezes Florian Romanowski. Zgromadzeni goście mogli zapoznać się z profilem przedsiębiorstwa, prowadzonymi w firmie projektami B+R, platformą lotniczą niskiego i wysokiego pułapu oraz ofertą nowoczesnego centrum przetwarzania danych Data Center.

Dziennikarze oraz przedsiębiorcy przyjechali na specjalne zaproszenie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach projektu „Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2013+”. Dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją działań prowadzonych przez Urząd Marszałkowski mające na celu promocję walorów woj. warmińsko-mazurskiego wśród potencjalnych inwestorów z krajów skandynawskich oraz zachodnich sąsiadów. Kolejne wydarzenia - w tym konferencje, misje przyjazdowe jak również misje wyjazdowe dla polskich przedsiębiorców - odbędą się także w 2014 i 2015 roku.

2013