Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Złoty medal Brussels INNOVA dla Mówiących Map

2013-11-18

W dniach 14-16 listopada 2013 odbyły się 62. Światowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik, Brussels INNOVA 2013. To jedno z trzech najważniejszych wydarzeń związanych z innowacyjnością na świecie, poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego. Do BRUSSELS EXPO HEYSEL przyjechali wynalazcy z całego świata. Pawilon polski reprezentowała najliczniejsza grupa wynalazków.

Pośród dziewięćdziesięciu osiągnięć prezentowanych przez naukowców z Polski, zaprezentowały się również Politechnika Gdańska i OPEGIEKA Elbląg ze wspólnym projektem Mówiące Mapy (ang. Voice Maps). Podczas trzech dni targów stoisko z prezentowanym prototypem wynalazku odwiedziły dziesiątki zwiedzających i liczne grono sędziów szczegółowo oceniających poszczególne prezentacje. Mówiące Mapy, czyli nawigacja dla osób niedowidzących i niewidomych, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających oraz otrzymał dużo pozytywnych opinii. Zarówno sędziowie jak i eksperci dziedzinowi zwracali uwagę, na innowacyjne wykorzystanie idei portali społecznościowych, mobilnych technologii pozycjonowania oraz globalny zasięg produktu dostępnego dla milionów posiadaczy telefonów komórkowych. Podczas prezentacji przedstawiano gotowe ścieżki do nawigacji a uczestnicy mogli także narysować własne ścieżki niezależnie od miejsca zamieszkania na świecie.

Wszystkie te czynniki spowodowały, że ostatniego dnia targów zespół Politechniki Gdańskiej i OPEGIEKA Elbląg został nagrodzony ZŁOTYM MEDALEM INNOVA 2013. Po srebrnym medalu na Gdańskim Techniconie, to kolejne wyróżnienie dla tego projektu, które motywuje cały zespół projektowy do dalszej ciężkiej pracy przy komercjalizacji produktu.
 

2013