Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

OPEGIEKA wspiera Szlachetną Paczkę

2013-12-09

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2000 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej, skutecznej pomocy. Wolontariusze wyszukują w swoim otoczeniu rodziny dotknięte niezawinionym ubóstwem i sprawdzają, czego najbardziej im brakuje. Następnie lista rodzin zostaje opublikowana w anonimowej bazie internetowej, z której darczyńcy wybierają konkretną rodzinę i przygotowują dla niej paczkę na Święta. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Pracownicy OPEGIEKA wybrali dwie rodziny z Elbląga, przygotowując dla nich żywność, odzież oraz zbiórkę pieniędzy, za które wolontariusze Szlachetnej Paczki dokupili pozostałe niezbędne rzeczy dla potrzebujących rodzin. Całość została na sam koniec świątecznie zapakowana i dostarczona pod właściwe adresy.

Dzięki wzrastającej liczbie wolontariuszy oraz zaangażowaniu znanych osób oraz wielu firm na terenie całej Polski, paczka z roku na rok zwiększa swój potencjał. Mamy ogromną nadzieję, że Nasza pomoc przyczyniła się do uśmiechu na twarzach wybranych przez nas rodzin oraz sprawiła, że tegoroczna Gwiazdka będzie dla nich spokojna i radosna.

2013