Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

OPEGIEKA otwiera nowy rozdział w swojej działalności teledetekcyjnej

2016-10-12

Podczas targów INTERGEO firma OPEGIEKA podpisała umowę kupna najnowszego lotniczego skanera laserowego firmy Riegl. Model VQ – 1560i.

Instrument może mierzyć nawet z pułapu 4,7 km, co pozwala na kartowanie rozległych obszarów. Przy prędkości skanowania 1,33 mln pkt/s jest on najszybszym tego typu urządzeniem na rynku. W wersji wykonanej na specjalne zamówienie, dostarczony zostanie w konfiguracji łączącej dwa lasery pracujące na różnej długości fali (w zakresie zielonym i bliskiej podczerwieni) oraz dwóch kamer średnio-formatowych wysokiej rozdzielczości, rejestrujących zdjęcia RGB i CIR. Ten w pełni zintegrowany zestaw sensorów dostarczy najwyższej jakości dane dla prac badawczych i projektowych, w dziedzinie nauk o środowisku, leśnictwie, zarządzaniu wegetacją i gospodarce wodnej.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności i niezawodności modelu Riegl LMS-Q680i, który nabyliśmy 4 lata temu" powiedział Florian Romanowski, prezes OPEGIEKA. "Daje nam to pewność, że najnowszy zakup pozwoli zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej wyrafinowane rozwiązanie w zakresie pozyskiwania danych z pułapu lotniczego".

Nowy zakup dołączy do już posiadanych przez Elbląską firmę: w pełni zintegrowanego systemu skanera laserowego, kamery termalnej i średnioformatowej kamery RGB oraz wielkoformatowej kamery lotniczej. Nowy sensor kupiono w ramach projektu „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych poprzez opracowanie platformy teledetekcyjnej opartej na nowatorskiej metodzie inwentaryzacji roślinności” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 (POIR.03.02.01-28-0029/15-00).

Kontakt:
Jakub Krawczyk
Kierownik Zakładu Lotniczego
+48 723 233 443
jakub.krawczyk@opegieka.pl

2016