Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

II Forum Uni-Biznes

2017-01-19

 

 

9 grudnia 2016 r. na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, odbyło się II Forum Uni-Biznes Geodezja, Przedsiębiorcy, Studenci, w której uczestniczyła między innymi OPEGIEKA Sp. z o. o.  Spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Geodetów Dahlta.

Celem była  integracja studentów kierunków geodezyjnych i przedsiębiorców, działających w tej branży. Studenci (reprezentanci kół naukowych) mogli przedstawić kierunek swojego rozwoju podczas wystąpień odbywających się w dwóch sesjach: projektowej i koncepcyjnej.

Przedstawiciele firm, w tym reprezentujący OPEGIEKA Jakub Krawczyk, w ciągu 15-minutowej prezentacji, przedstawili krótko działalność swoich firm: największe wyzwania
z jakimi firma spotyka się w trakcie swojej działalności, perspektywy rozwoju firmy i rynku w najbliższych latach oraz swoje oczekiwania względem potencjalnych pracowników. Szczególny nacisk w prezentacji OPEGIEKA poświęcony był planom rozwojowym w zakresie teledetekcji oraz pracom badawczo-rozwojowym realizowanym w naszym przedsiębiorstwie, w tym projektom Hydromonitor, Nubilum i Fabspace 2.0.

Podsumowaniem spotkania była dyskusja, podczas której studenci mogli rozwiać swoje wszelkie wątpliwości, dzięki możliwości zadawania pytań. Konferencja pozwoliła skonfrontować wyobrażenia studentów z rzeczywistością.

W wydarzeniu wzięło udział czterech przedstawicieli firm: OPEGIEKA, Satim, Geotronics Dystrybucja oraz GISonLine. Wskazali oni na dwie podstawowe kwestie, które powinny szczególnie zainteresować studentów – interdyscyplinarność i poszukiwanie lepszych środków na rozwiązanie problemu.

OPEGIEKA Sp. z o. o. była sponsorem nagród dla najlepszych referatów zaprezentowanych przez koła naukowe.

2017