Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Geopodchody i redakcja mapy

2017-01-19

Dziś znów gościliśmy u siebie młodzież, tym razem z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Zaczęliśmy od geopodchodów – prostej gry terenowej, podczas której nauczyliśmy się w sposób praktyczny korzystać z mapy. Przy tej okazji sprawdziliśmy między innymi czy brama jest na swoim miejscu, odnaleźliśmy i policzyliśmy drzewa. I nie przeszkodziła nam w tej zabawie zimowa aura!

Druga część warsztatów - geoinformatyczna, odbyła się w budynku głównym. - O jaaa, ile kompuuuteeeróóóów! Moje marzenie się spełniło - powiedział Kuba, lat 8.  Młodzi kartografowie redagowali swoje mapy zgodnie z przydzielonymi zadaniami. Efekty pracy są piorunujące, zresztą zobaczcie sami (KLIKNIJ TUTAJ).

W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie placówek edukacji opracowaliśmy autorski program warsztatów dla dzieci szkół podstawowych, podczas których w formie zabawy prezentujemy zagadania z zakresu geodezji, kartografii i informatyki. W naszym działaniu kierujemy się dewizą, że nie sztuką jest kupić dzieciom komputery, sztuką jest nauczyć je korzystania z technologii w sposób odpowiedzialny i kreatywny.

2017