Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Hackathon "Miasto przyszłości, city of dreams"

2017-04-20

Jesteś kreatywny? Lubisz interdyscyplinarną pracę zespołową? Uwielbiasz gry? Marzysz o „inteligentnym mieście”, w którym problemy rozwiązywane są poprzez partycypację społeczną? Sądzisz, że mieszkańcy stolicy mogą sami kreować wizję rewitalizacji i rozwoju Warszawy? Ten hackathon jest dla Ciebie! Nie musisz być programistą! Wystarczy otwarty umysł :) Przyjdź by spotkać się z ekspertami z PW i UW, praktykami z firm WIZIPISI, ISCG i OPEGIEKA Sp. z o. o., specjalistami od komercjalizacji... Przyjdź by wziąć udział w burzy mózgów, zapoznać się z metodyką Design Thinking i ... zjeść wielki kawał pizzy :)

Podczas całodobowych warsztatów będziesz mógł zaprojektować grę, która sprawi, że Twoje sny się spełnią, grę, która przemieni Twoje miasto w „najpiękniejszy Twój świat”.
Smart City to nie tylko technologia, to przede wszystkim ludzie! Stwórz zespół projektowy, zaproś do współpracy wizjonerów, pasjonatów i marzycieli! Wykorzystaj narzędzia grywalizacji i „otwarte” dane, a przede wszystkim - otwarte umysły członków Twojego zespołu i opracuj prototyp gry rozwiązującej jeden z miejskich problemów:

- zagospodarowanie Portu Praskiego
- komunikacja w warszawskim „Mordorze”
- stolica XXII wieku
- rewitalizacja Placu Defilad
(formularz rejestracyjny na powyższe cztery tematy: https://goo.gl/forms/ZI7ayjm6w0JXwAo33)

- Image CLEF 2017- szacowanie populacji, więcej info: http://www.imageclef.org/2017/remote (formularz rejestracyjny: https://goo.gl/forms/k6SWBX2jRPMRBruD3)

Hackathon odbywa się w ramach europejskiego projektu FabSpace realizowanego w ramach programu Horyzont 2020.
Zapraszamy 21 kwietnia do budynku CZIiTT!

Liczba uczestników: 15 osób
Grupa uczestników: studenci

Organizatorzy:
Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej
OPEGIEKA Sp. z o. o.

2017