Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Prezes OPEGIEKA z Nagrodą Prezydenta Elbląga

2019-01-10

Podczas Prezydenckiego Koncertu Noworocznego, który odbył się 06.01.2019 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, Florian Romanowski – Prezes Zarządu OPEGIEKA, został uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga w kategorii działalność gospodarcza.

Uroczystość wręczenia nagród prezydenta odbywa się już od 28 lat. Tegoroczna gala została uświetniona obecnością wielu znamienitych gości m.in. Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, przedstawicieli administracji lokalnej, Kościoła, służb mundurowych, jednostek publicznych oraz przedsiębiorców. Wyróżnienia zostały przyznane w ośmiu kategoriach: ochrona środowiska, działalność gospodarcza, sport i turystyka, służba zdrowia,  opieka społeczna, kultura i sztuka, działalność oświatowa i pedagogiczna oraz inne.

Kapituła doceniła wpływ działalności OPEGIEKA na rozwój gospodarki miasta i regionu, a także oddziaływanie na lokalną społeczność poprzez tworzenie i utrzymanie nowoczesnych miejsc pracy. Ostatnie inwestycje OPEGIEKA w sprzęt lotniczy, rozwiązania technologiczne na światowym poziomie oraz badania i rozwój  zwiększają potencjał gospodarczy regionu, a także umożliwiają promocję miasta i firmy na rynku krajowym i europejskim.

Dziękuję Panu Prezydentowi, Kapitule, za to, że chciała zauważyć osiągnięcia naszego przedsiębiorstwa. Zarządzanie innowacyjnym przedsiębiorstwem to jednak nie tylko splendor, który dzisiaj na mnie spływa, ale to przede wszystkim gra zespołowa. Siłą takiego przedsiębiorstwa jak nasze są liderzy. Jest ich wielu i nie sposób wymienić ich wszystkich, ale chciałbym dzisiaj wspomnieć chociaż o dwóch. Są to: Sławomir Świderski, wiceprezes ds. produkcji i Adam Augustynowicz, pierwszy wiceprezes przedsiębiorstwa odpowiedzialny za prace badawczo rozwojowe. – skomentował podczas odbioru nagrody Prezes Florian Romanowski.

Spółka planuje nowe inwestycje, mające na celu implementację i rozwój nowoczesnych technologii w zakresie machine learning, big data, czy lotniczego pozyskiwania danych teledetekcyjnych. Mamy nadzieję, że najbliższa przyszłość będzie obfitować w dalsze sukcesy i wyróżnienia związane z działalnością firmy.

2019