Menu
pl pl-PL / en
Aktualności
 
     

Obchody stulecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich

2019-01-31

W piątek (25.01.2019r.) w Warszawskim Domu Technika NOT odbyły się uroczyste obchody stulecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich.  Firma OPEGIEKA była sponsorem głównym tego wydarzenia.

Obchody 100-lecia SGP rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego. Na oficjalną część, odbywająca się w budynku NOT, przybyło około 500 gości. Pojawili się m. in. Waldemar Izdebski - Główny Geodeta Kraju, Adam Struzik - Marszałek Woj. Mazowieckiego, Rudolf Staiger - Prezydent Międzynarodowej Federacji Geodetów FIG oraz wielu innych znamienitych członków krajowych i międzynarodowych organizacji geodezyjnych i kartograficznych. Prezydent RP Andrzej Duda wystosował z tej okazji oficjalny list, który podczas gali odczytała Pani Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

Cieszę się również, że tak bogate w treść i obfitujące w wydarzenia są obchody setnej rocznicy powołania Państwa Stowarzyszenia. To ważna część obchodów naszego wielkiego narodowego jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. (…) Gratuluję też wszystkim uhonorowanym odznaczeniami państwowymi, które są wyrazem uznania dla Państwa zasług w dziedzinie geodezji i kartografii. – napisał w swoim liście Prezydent RP Andrzej Duda

(fot. Damian Czekaj)

W trakcie ceremonii najbardziej zasłużone osoby z branży geodezyjnej w Polsce zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi i branżowymi. Wśród nich byli trzej przedstawiciele OPEGIEKA:  

  • Florian Romanowski – odznaka honorowa za „Zasługi dla Geodezji i Kartografii”
  • Sławomir Świderski – Diamentowa honorowa odznaka SGP
  • Adam Augustynowicz – tytuł Eksperta NOT

W części referatowej, wiceprezes OPEGIEKA  Adam Augustynowicz, przedstawił  w swoim wystąpieniu szanse i wyzwania przed którymi staje branża w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej oraz idei przemysłu 4.0.

(fot. Damian Czekaj)
2019