Aktualności

Łatwiejsze pobieranie danych ULDK dzięki FME

Łatwiejsze pobieranie danych ULDK dzięki FME
07/09/2020

Za pośrednictwem FME Hub opublikowaliśmy narzędzie, umożliwiające pobieranie danych ULDK za pomocą FME. Usprawnij swoją pracę, wykorzystując rozwiązanie LAB/opegieka do łatwego i szybkiego zapisywania danych z Usługi Lokalizacji Działek Katastralnych.

 

Pobieranie danych ULDK z naszym transformerem

Na portalu FME Hub opublikowaliśmy dedykowany transformer, umożliwiający łatwe pobieranie danych z ULDK za pomocą FME. Użytkownik, dzięki skutecznemu zastosowaniu ULDKdownloader, może znacząco usprawnić pobieranie danych pochodzących z ULDK. Cała operacja sprowadza się do kilku prostych kroków.

 

 

  1. Pobieranie danych z wykorzystaniem identyfikatora działki ewidencyjnej

W pierwszym przypadku do zlokalizowania działki ewidencyjnej użytkownik wykorzystuje jej identyfikator. Po przypisaniu atrybutu zawierającego identyfikator do pola parcelID, aplikacja wyśle zapytanie i zwróci właściwe rezultaty.

  1. Pobieranie danych z wykorzystaniem współrzędnych punktu

Ten wariant zakłada odpytanie systemu ULDK przez aplikację zgodnie z wprowadzonym obiektem punktowym dla danej lokalizacji. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ dane o lokalizacji danego punktu możemy uzyskać z dowolnej, ogólnodostępnej aplikacji.

 

Wyniki zapytania zostaną zwrócone przez port Output. Jest on odpowiedzialny za przesłanie geometrii działek ewidencyjnych ze wszystkimi atrybutami, dla których udało się pozyskać dane. Co więcej,
w przypadku, kiedy wprowadzone dane będą błędne lub zapytanie nie zwróci żadnego rezultatu, aplikacja przez port Failed poinformuje o wszystkich niewłaściwych rekordach, uwzględniając opis przyczyny niepowodzenia.

 

Czym jest ULDK?

Usługa Lokalizacji Działek Katastralnych jest systemem stworzonym na potrzeby GUGiK, który umożliwia użytkownikom zlokalizowanie wybranych działek ewidencyjnych w oparciu o ich identyfikatory oraz informacje zgromadzone w powiatowych bazach ewidencji gruntów i budynków.
W przypadku pomyślnej lokalizacji działki, użytkownik uzyskuje geometrię wskazanej działki w standardzie WKB, który jest kompatybilny z większością systemów służących do obsługi danych przestrzennych.

 

Pobierz ULDKdownloader i korzystaj za darmo:

https://hub.safe.com/publishers/opegieka/transformers/uldkdownloader

OPEGIEKA Sp. z o.o.

Kliknij tutaj po wskazówki dojazdu.

Aleja Tysiąclecia 11

82-300 Elbląg

tel. +48 (55) 237 60 00

fax +48 (55) 237 60 01

Adres e-mail:

poczta@opegieka.pl

Bądź z nami na:

FacebookLinkedIn