Aktualności

OPEGIEKA z nowym skanerem VQ-1560 II

OPEGIEKA z nowym skanerem VQ-1560 II
18/09/2019

Podczas trwających w Stuttgarcie targów Intergeo, OPEGIEKA została przedstawiona jako pierwszy na świecie nabywca nowego skanera lotniczego Riegl VQ-1560 II. Nowy instrument pozwoli na poprawę efektywności prac oraz znaczne zwiększenie gęstości pozyskiwanych chmur punktów.

 

Częstotliwość emitowania impulsów lasera na poziomie 4 MHz jest określana jako kluczowy parametr nowo zakupionego urządzenia. Taka wartość przekłada się na pomiar nawet 2,66 mln punków na sekundę, a więc ilości czterokrotnie większej niż w popularnym modelu Riegl VQ-780. W praktyce pozwala to na szybsze zbieranie danych poprzez wykonanie nalotu na wyższym pułapie albo zwiększenie gęstości chmury punktów.

 

Wysoka produktywność skanera oraz możliwość operowania na pułapie wyższym niż najczęściej rezerwowane przez wojsko strefy lotnicze miały decydujące znaczenie przy jego zakupie. Chmury punktów o gęstościach przekraczających 60 pkt/m2, a w sprzyjających warunkach nawet do 100 pkt/m2, a więc wartości dotychczas osiągalne wyłącznie dla dronów operujących na niskim pułapie stają się dostępne dla OPEGIEKA.

 

Wyzwaniem może wydawać się możliwość efektywnej obróbki tak dużych zbiorów danych pozyskiwanych przez ten skaner. OPEGIEKA wierzy, że dzięki tworzonym przez spółkę w ramach prac badawczo-rozwojowych algorytmom uczenia maszynowego oraz możliwościom, jakie gwarantuje firmowy ośrodek data center, nie będzie to problemem. Firma planuje realizowanie tego rodzaju prac w sposób w dużej mierze zautomatyzowany, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności klasyfikacji punktów.

 

Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie gęstymi chmurami punktów wśród przedsiębiorstw funkcjonujących w zachodniej części Europy.

OPEGIEKA Sp. z o.o.

Kliknij tutaj po wskazówki dojazdu.

Aleja Tysiąclecia 11

82-300 Elbląg

tel. +48 (55) 237 60 00

fax +48 (55) 237 60 01

Adres e-mail:

poczta@opegieka.pl

Bądź z nami na:

FacebookLinkedIn