Aktualności

SP–OPK wylądował

SP–OPK wylądował
26/04/2024

Do naszej floty samolotów dołączył nowy samolot o znakach SP-OPK, który pozwoli na wzniesienie naszych usług geoinformacyjnych na nowy poziom.  

 

 SP-OPK w locie

SP-OPK w locie 

 

SP-OPK to nie tylko nowoczesny dwusilnikowy samolot (zmodyfikowany zgodnie z naszą specyfikacją Diamond DA62 MPP), ale kompletna platforma lotnicza wyposażona w dedykowany sensor fotogrametryczny (Hybrydowy sensor Leica Citymapper 2S) i komputer pokładowy na którym uruchamiane jest nasze autorskie oprogramowanie umożliwiające detekcje błędów na pozyskiwanych zdjęciach lotniczych w czasie rzeczywistym.  

 

Budowa platformy wymagała uzyskania dostępu do danych z sensora fotogrametrycznego w czasie nalotu oraz opracowanie autorskiego oprogramowania wykorzystującego sztuczne sieci neuronowe do detekcji zdjęć z zarejestrowanymi chmurami lub ich cieniami, nieostrych czy z nie odpowiednim pokryciem. Wszystkie modyfikacje uzyskały odpowiednie certyfikaty EASA.  

 

W rezultacie wdrożenia nowej technologii nasze usługi fotolotnicze realizowane będą efektywniej a potencjalne problemy z danymi wychwytywane i weryfikowane będą w trakcie lotu. Operator ma przed sobą dwa ekrany do kontroli i obserwacji systemu, na jednym z nich wyświetlany jest status lotu a drugi dostarcza wyniki analizy pozyskanych zdjęć. Pozwala to podejmować lepsze i szybsze decyzje, zapewniając najwyższą jakość danych. Jest to szczególnie ważne przy pracy z sensorami hybrydowymi, które pozyskują tysiące zdjęć w trakcie jednej misji.  

 

Projekt pt. “Wdrożenie nowej technologii analizy teledetekcyjnej danych obrazowych” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027, Działanie 2.32 Kredyt Technologiczny, Priorytet 2. Środowisko sprzyjające innowacjom,  

 

Wartość projektu: 17 460 500,00 zł ; Wkład Funduszy Europejskich: 10 476 300,00 zł 
 

 Komputer pokładowy, na którym działa nasze autorskie oprogramowanie do bieżącej analizy wykonywanych zdjęć

Komputer pokładowy, na którym działa nasze autorskie oprogramowanie do bieżącej analizy wykonywanych zdjęć 

 

Sensor fotogrametryczny Leica Citymapper 2S zmodyfikowany w sposób umożliwiający na dostęp do danych w czasie rzeczywistym

Sensor fotogrametryczny Leica Citymapper 2S zmodyfikowany w sposób umożliwiający dostęp do danych w czasie rzeczywistym

OPEGIEKA Sp. z o.o.

Kliknij tutaj po wskazówki dojazdu.

Aleja Tysiąclecia 11

82-300 Elbląg

tel. +48 (55) 237 60 00

fax +48 (55) 237 60 01

Adres e-mail:

poczta@opegieka.pl

Bądź z nami na:

FacebookLinkedIn